Už vím, že pálí

V úterý 16.1. proběhl u nás na škole preventivní program předcházející popáleninovým úrazům - „Už vím, že pálí“.
O přednášku a zajímavý program se postarala Helena Elerová, lektorka z organizace POPÁLKY – pomáháme popáleným. Mladším dětem (1. a 2. ročník) podrobně vysvětlila od čeho nebo čím se dá popálit – přes opaření vroucí vodou až po úrazy elektrickým proudem. Děti mohly popsat, zda se samy někdy spálily či opařily. Následně zhlédly krátká videa a fotografie reálných popálenin. Následoval blok pro starší děti (3. – 5. ročník). Přednáška se nesla v podobném duchu. Nakonec si zasoutěžily ve vědomostech o možnostech opaření či popálení. Všechny žáky tento program zaujal, zvláště když mohli také přispět s vlastní zkušeností, týkající se popálení či opaření.