Mateřská škola Mostiště

stick-kids-5995514-1280

Mateřská škola Mostiště je jednotřídní přízemní budova, která se nachází uprostřed obce Mostiště. Je součástí Základní školy Mostiště, jejímž zřizovatelem je Město Velké Meziříčí. Provoz mateřské školy byl zahájen v roce 1982. Součástí areálu mateřské školy je i prostorná zahrada, která je vybavena různými herními prvky, pískovištěm a asfaltovou plochou ke sportovnímu využití kol a koloběžek.

V roce 2017 bylo realizováno zateplení celé budovy, díky kterému budova školky získala novou fasádu. Zároveň byla také vybudována rekuperace třídy.

Roku 2021 došlo k renovaci školní kuchyně. Firma Gastro kompletně vybavila kuchyň nerezovým nábytkem, včetně konvektomatu.

Mateřská škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu (ŠVP), jehož název nese „Jsme rádi na světě“. O děti se stará sehraný a vstřícný kolektiv, který dovede pro děti zajistit domácí pohodu.

vedoucí učitelka Jitka Muchová

učitelka Renata Kaštanová