Co se děje ve škole...

Tablety

Prezenční výuku v naší škole v současné době absolvují žáci 1., 2. a 3. ročníku. Třeťáci se mohou výuky účastnit, protože tvoří jednu třídu s druhým ročníkem. Práce ve třídě se spojenými ročníky není jednoduchá a to především pro paní učitelku. Dětem možná chvíli trvá, než si na týmové vyučování zvyknou, ale to většinou nebývá dlouhá doba. Je prokázané, že žáci ve třídě se spojenými ročníky dosahují velmi dobrých výsledků ve vzdělání.

Pro podporu kvality výuky zakoupila naše škola tablety. Děti si práci s nimi brzy osvojily a oblíbily. Je prokázané, že zavedení tabletů v hodinách výuky zvyšuje motivaci k učení.

Jedno ze stěžejních témat současného školství je integrace tabletů - kapesních dotykových počítačů - do výuky. V posledních letech probíhají studie hodnotící funkci a využití nové technologie během školního vyučování. Výsledky studií se shodují na tom, že tablety výuku rozhodně obohacují a u dětí podporují vyšší zájem o učení. To  je tak pro děti zábavnější a dá se říct, že i jednodušší. Používání tabletů ve výuce je přínosné také v tom, že žákům i učitelům umožňují využívat nepřeberné množství digitálních zdrojů - internet, elektronické učebnice, speciální vzdělávací aplikace, elektronické přípravy učitele atd.

Tablety jsou mobilní, na školní lavici zabírají minimální prostor. Žáci je používají bez sebemenších problémů. Námi zakoupené tablety mají jednoduché a přehledné ovládání, takže si s nimi děti lehce poradí.

Žáci samozřejmě nepoužívají tablety k výuce stále. Jsou pouze vítaným a oblíbeným zpestřením školní práce. A my jsme moc rádi, že můžeme dětem takové zpestření dopřát.

Co se děje ve škole...Co se děje ve škole...Co se děje ve škole...Co se děje ve škole...

 

Více fotorafií ve fotogalerii.

 

 

Odběr novinek:

Automatické rozesílání novinek na Vaši e-mailovou adresu:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Podporují nás

Fond Vysočiny

Zřizovatel školy
Nahoru