Den s modelingem

Naše škola je zapojena do operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání, Šablony II. V rámci tohoto programu uspořádáme ve škole celkem pět projektových dní během dvou let. První s názvem "Český kapr" se již konal v loňském školním roce ve spolupráci s rybářskými sádkami v Mostištích. Druhý projektový den, tentokrát na téma modeling proběhl v naší škole ve čtvrtek 12. 9. Velmi rádi jsme mezi námi přivítali milého hosta, slečnu Patricii Hammerovou, která působí jako modelka v dalekém Japonsku. Pro děti bylo velkým zážitkem se s někým takovým osobně setkat. Ale začněme pěkně od začátku.

Hned ráno po příchodu do školy, byly děti rozděleny do několika skupinek. Ty se postupně vystřídaly v pěti dílničkách, kde se žáci dozvěděli mnoho zajímavého. V dílničce zdravého stravování si povídali o jídlu, které tělu prospívá a také o zdravém životním stylu vůbec. S paní učitelkou připravili chutný ovocný salát, který později servírovali k obědu. V dílničce historie odívání se děti dozvěděly o tom, jak se móda během času postupně měnila a vyvíjela. Samy vyhledávaly v knihách a na internetu odpovědi na nelehké otázky v módním kvízu. Tyto znalosti později využily v dílničce výtvarného vyjadřování, kde tvořily různé návrhy oděvů pro určitou příležitost. Protože modelka není jen ramínko na oblečení, ale musí umět i komunikovat a to především v cizí řeči, navštívili žáci také dílničku anglické konverzace nebo společenské komunikace. Poté, co se skupinky vystřídaly na všech stanovištích, jsme společně shlédli krátký, tematicky laděný film. Po jeho skončení již přišla mezi děti slečna Patricie, která jim popsala svoji cestu k modelingu a potom trpělivě odpovídala na všetečné dotazy, které se týkaly Japonska, stravování, agentur, cestováni apod. Na závěr nás čekal vrchol celého dopoledne - módní přehlídka. Vybrané modelky a modelové z naší školy se představili na "molu" po boku půvabné profesionální modelky Patricie. Pro většinu dětí to byl nezapomenutelný zážitek.

Den s modelingemDen s modelingemDen s modelingemDen s modelingem

Více fotografií ve fotogalerii.