Lyžařský kurz

V letošním školním roce jsme absolvovali lyžařský kurz na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Zájem žáků byl veliký. Přihlásili se téměř všichni. Bylo to poprvé, kdy jsme pro děti zajistili lyžování, a tak jsme v průběhu ještě ladili detaily.  Jsme moc rádi, že se všem lyžařský kurz líbil, že se nikomu nic nestalo a že se dle ohlasů dětí vše vydařilo na jedničku.

Foto a video ve fotogalerii.

Úryvky z písemných prací žáků 5.ročníku na téma Lyžařský kurz.

"Lyžařský kurz trval tři dny. V pondělí ráno jsem se moc a moc těšila. Probíhalo to tak, že jsme dali lyže do dodávky, potom jsme nastoupili do autobusu a jeli na Fajtův kopec. Když jsme přijeli, rozdali jsme si lyžáky a lyže, nasadili rozlišováky a počkali na instruktora. Ten náš se jmenoval Honza. Museli jsme ho poslouchat, ale byl bezva. Kurz byl fakt super a naučila jsem se tam hodně věcí."

"Druhý den jsme se učili dělat obloučky. Docela mi to šlo. Pak jsme šli na svačinu a mohli jsme si také něco koupit. V druhé půlce jsme dělali živý slalom. To mě bavilo nejvíc. Celý kurz mě moc bavil. Byly to jedny z nejlepších dnů v mém životě."

"Náš pan instruktor se jmenoval Jirka. Každý den jsme měli rozcvičku a pak jsme se učili jezdit po hranách lyží a dělat obloučky. To mi docela šlo. Také jsme dělali živý slalom a mašinku. To byla sranda. A nejlepší bylo, že nás pustil i na nejprudší kopec, kde byl skokánek. Takže jsme vlastně byli na všech sjezdovkách."

"V pondělí jsme se rozdělili do družstev a ukázali nám, jak to tam chodí. Byl jsem v prvním družstvu. V úterý jsme se začali učit jezdit po hranách lyží. Ze začátku mi to moc nešlo, ale potom jsem si zvykl. Ve středu byly závody. Po závodech jsme šli skákat na sněhový skokánek. Zdálo se mi, že jsem letěl hodně daleko, ale přitom jsem skoro ani nevyskočil. Usmívající se"

"První den jsme si opakovali základy. Druhý den jsme lyžovali na menším svahu a tam byla sranda. Třetí den byly závody a potom volné jízdy. Na lyžařském kurzu se mi líbilo. Jel bych ještě jednou."

"Nejlepší byl živý slalom. Bylo to fajn. Užil jsem si to."

"První den jsme se rozdělili do skupin. Byl jsem ve čtvrtém družstvu. Pak jsem měli rozcvičku. Po ní jsme si nasadili jednu lyži a zkoušeli jsme jezdit dokolečka. Pak to samé s druhou lyží. Po přestávce jsme se učili brzdění. To je totiž taky důležité. Potom jsme začali na kopečku trénovat sjezd. Třetí den už jsem sjel celý kopec."

"V úterý jsme měli instruktorku Verču, která na nás byla moc hodná. Sjížděli jsme svah, jezdili na vleku, učili jsme se zatáčet a závodili jsme."

"Lyžařský kurz se mi moc líbil. Byla jsem ve skupině začátečníků. Nazouvání lyžáků mě moc nebavilo, ale jezdění z dětského kopce ano. Také jsem se naučila brzdit špičkou. Třetí den byl nejlepší. Učili jsme se obloučky a bylo to moc fajn."