Výuka angličtiny netradičně

Na sklonku loňského kalendářního roku v naší škole suplovala paní učitelka Mgr. Marie Pokorná, která zde kdysi mnoho let působila. Paní učitelka má stále elánu na rozdávání a tak se ujala výuky angličtiny s nadšením sobě vlastním. Neváhala do hodiny zapojit své dvě dcery, které žijí mnoho let v daleké Austrálii. V reálném čase jsme se tak přes internetový komunikační nástroj skype propojili na zhruba patnáct tisíc kilometrů vzdálený nejmenší kontinent světa.

Příprava na australské straně byla stoprocentní. Martina a Vraťka texty z naší učebnice pečlivě nastudovaly a neváhaly je i dramaticky ztvárnit. Po počátečních rozpacích se děti postupně rozmluvily a došlo i na všetečné otázky na život v Austrálii. Rozhodně to byla pro nás všechny zajímavá zkušenost. Děkujeme paní učitelce za skvělý nápad a jejím dcerám za ochotu a vstřícnost. Snad někdy příště něco podobného ještě zopakujeme.

Foto a video ve fotogalerii.