Náměty pro výuku a procvičování učiva

Milí rodiče a milí žáci,

momentálně se objevilo množství nabídek na výuku a opakování učiva prostřednictvím internetu. Všechny možnosti ověřujeme a ty nejlepší a osvědčené vám budeme nabízet prostřednictvím našich webových stránek.

 

UčíTelka

Od pondělí běží v České televizi pořad UčíTelka, v němž každé dopoledne přednáší pedagogové učební látku pro první stupeň základní školy. Speciální vysílání má pomoci se vzděláváním dětem, které kvůli epidemii nového typu koronaviru nemohou do škol.

 

Didakta

Naše škola dlouhodobě spolupracuje se společností Didakta - SILCOM Multimedia, s.r.o. Pro školní licenci máme zakoupeno několik velmi zdařilých programů na procvičování učiva. 

Společnost Didakta nabídla školám, které používají jejich online řešení, možnost zpřístupnění veškerého obsahu i pro domácí přípravu žáků, a to zcela zdarma. Programy jsou velmi jednoduché na pochopení a ovládání. Děti je většinou znají ze školy. Jelikož se jedná o zábavnou formu procvičení učiva, žáky to velmi baví. Po skončení práce program sám práci zkontroluje a případně vyhodnotí.  

Informace pro rodiče:

  • Aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • Ke spouštění výukových materiálů důrazně doporučujeme využít aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • Upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) firma neposkytuje z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na webu Didakty v sekci Podpora
  • Prosíme rodiče, aby nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná.

Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

 

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro naši školu nemůžeme volně zpřístupnit na webových stránkách.

Napište si o ně na e-mail j.dobrovolna@zsmostiste.cz. Obratem vám bude zasláno heslo i přihlašovací jméno. 

 

Mgr. Jitka Dobrovolná, ředitelka

Odběr novinek:

Automatické rozesílání novinek na Vaši e-mailovou adresu:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Podporují nás

Fond Vysočiny

Zřizovatel školy
Nahoru