UZAVŘENÍ MŠ Mostiště od 18.12.

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci výskytu onemocnění COVID-19 na odloučeném pracovišti v Mateřské škole Mostiště, Základní školy a mateřské školy v Mostiště 50, příspěvková organizace bylo na základě epidemiologického šetření rozhodnuto o karanténním opatření pro Vaše dítě, které se stalo rizikovým kontaktem osoby s pozitivním výsledkem testu na nový typ koronaviru (SARS-CoV-2) dne 16. 12. 2020. Pokud Vaše dítě bylo naposledy v mateřské škole 14.12. - 16.12. 2020, pak je lhůta karantény počítána od tohoto data.

Praktickému lékaři pro děti a dorost bude předána informace dle výkazu docházky do MŠ.

Kontaktujte praktického lékaře u kterého je dítě registrováno k vypsání elektronické žádanky na odběr a  SDĚLTE MU, ŽE SE VAŠE DÍTĚ SETKALO S OSOBOU S ONEMOCNĚNÍM COVID-19 a je mu stanovena karanténa.

Všeobecná informace:

V případě testování (s neg. výsledkem) a následné bezpříznakovosti do konce karantény se stanovuje délka karantény 10 dnů t.j do 26.12.2020. Karanténa nekončí zjištěním negativního výsledku testu, končí až stanovenou lhůtou! V případě netestování se stanovuje délka karantény 14 dnů tj. do 30.12.2020. O délce karantény rozhoduje lékař.

Karanténa znamená omezení pohybu lidí, kteří byli potenciálně vystaveni COVID-19. Karanténa je povinná.

Karanténa se vztahuje pouze na osobu, která se setkala s osobou s onem. COVID-19. Osoby žijící ve společné domácnosti NEJSOU v karanténě. Pokud nevykazují příznaky onemocnění (platí všeobecně), mohou chodit do práce. Samozřejmě je na uvážení těchto osob, jaké aktivity lze na tuto dobu omezit…

Odběr novinek:

Automatické rozesílání novinek na Vaši e-mailovou adresu:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Podporují nás

Fond Vysočiny

Zřizovatel školy
Nahoru