Začátek školního roku

Nový školní rok už ťuká na dveře,

takže se pár informací může hodit

 

  • První den ve škole

Začínáme stejně, jako každý den, to znamená v 7, 45 hod

Škola bude pro děti otevřena od 7 hodin.

1. září proběhne dle nařízení MŠMT testování žáků. Testování probíhá samoodběrem. Zaměstnanci školy jsou dětem k dispozici, není tedy třeba ničeho se bát. Žáci to v pohodě zvládnou sami. Pokud by však některé z mladších dětí potřebovalo k odběru přítomnost rodiče, samozřejmě to umožníme.

Především prvňáčky mohou první školní den doprovázet rodiče. Vstup do školy jim bude umožněn pouze se zakrytými dýchacími cestami (rouška, respirátor). Stejně tak děti přijdou do školy s rouškou.

První den budeme ve škole asi do 9 hod.

  • Novinka

Vítáme mezi námi novou kolegyni Mgr. Lenku Kalouskovou.

Paní učitelka k nám přechází ze Základní školy v Třebíči a už se na Vás moc těší.

  • Fígl

Pokud s námi chcete během dopoledne něco vyřídit telefonicky, volejte nejlépe o půl (osmé, deváté, desáté, jedenácté, dvanácté, jedné…), protože se vždy trefíte do přestávky. Usmívající se

  • Obědy   

Děti dostanou první den ve škole přihlášku na obědy. Pokud ji donesou vyplněnou 2. září do školy, mohou jít již v pátek 3. září na oběd.

Žáci mají obědy automaticky přihlášené na celý školní rok kromě prázdnin a dnů volna. V případě nemoci nebo nepřítomnosti ve škole je třeba obědy odhlásit. Více informací zde.

Jídelní lístek na celý týden je vždy na webu školy pod záložkou ŠKOLNÍ JÍDELNA. 

  • Družina

Přihlášku do družiny dostanou děti také první den ve škole. Je nutné vyplnit i zadní stranu! Nezapomeňte na to, tyto údaje jsou důležité!

Družina má provoz do 15, 30 hod. V případě zájmu rodičů můžeme provozní dobu prodloužit. Pokud máte zájem o prodloužení provozu družiny, ozvěte se, prosím, co nejdříve telefonicky nebo na mail ředitelky školy. Rádi vám vyjdeme vstříc. Záleží nám na tom, aby byly děti v bezpečí, než si je budete moci po své pracovní době vyzvednout.

Důležitá informace: Děti z okolních obcí, které jsou přihlášené do družiny, nemusí odcházet s odjezdem autobusů. Mohou zůstat v družině až do konce provozní doby a vyčkat tak na rodiče, kteří si je vyzvednou.

  • Náboženství

Začátek výuky náboženství bude upřesněn. Obvykle to bývá v druhé polovině září. 

  • Kroužky

Nabídka zájmových kroužků bude upřesněna během měsíce září. Kroužky ve škole začínají od 1. října.

  • Testování 

Ve škole proběhne dle nařízení MŠMT preventivní testování žáků  samoodběrem s frekvencí 3x po sobě. První test se provede 1. září. Dále se testuje v termínech 6. září a 9. září 2021.

V případě negativního výsledku testů budou nosit žáci ochranný prostředek dýchacích cest (rouška, respirátor) ve společných prostorech školy. Když se usadí ve třídě na své místo v lavici, ochranný prostředek mít nemusí.

Testování nemusí podstoupit žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování - nutno doložit) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19 - nutno doložit lékařským potvrzením), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se žák testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví. Například musí používat ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole, nesmí cvičit ve vnitřních prostorech, převlékat se s odstupem od ostatních osob, nesmí zpívat, v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů musí dodržovat rozestup od ostatních osob minimálně 1,5 metru.

Dětem a žákům, kteří mají pozitivní výsledek testování, je nadále zakázána osobní přítomnost na vzdělávání. Pokud tedy budou mít ve škole pozitivní výsledek testu, budou neprodleně kontaktováni rodiče, kteří si musí dítě co nejdříve ze školy odvést.

Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování. 

  • Dezinfekce

V naší škole důrazně dodržujeme všechna hygienická a bezpečnostní opatření k zabránění šíření onemocnění covid 19. 

  • Závěrem

Pokud máte nějaké otázky nebo nejasnosti, neváhejte kontaktovat paní učitelky nebo ředitelku školy. Rádi Vám vše vysvětlíme, o Vašich problémech nebo názorech se s Vámi pobavíme. Předejdeme tak různým nedorozuměním a dezinformacím typu "jedna paní povídala…" Mrkající

 

Odběr novinek:

Automatické rozesílání novinek na Vaši e-mailovou adresu:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
Podporují nás

Fond Vysočiny

Zřizovatel školy
Nahoru