Mateřská škola Mostiště

Naše jednotřídní MŠ je umístěna v klidném prostředí obce Mostiště, obklopená velkou zahradou. Do MŠ je na školní rok 2017/2018 zapsáno 23 dětí, z toho 11 chlapců a 12 děvčat.

Naše školka

Naše školka, to je školka,
rádi do ní chodíme,
pěkně si tam pohrajeme,
novému se učíme.

Sluníčko nám pěkně svítí
do té naší školičky,
usmívá se, pokukuje
na ty hodné dětičky.

Děti byly svěřeny do péče p. uč. Jitce Muchové a p. uč. Renatě Kaštanové, které chtějí, aby jejich svěřenci byli v MŠ šťastní a spokojení a na školku rádi vzpomínali. K integrovanému dítěti byla přidělena asistentka pedagoga paní Lenka Augustová.

V mateřince dobrou a zdravou stravu vaří paní kuchařka Jana Kratochvílová. O pořádek a čistotu se stará paní Olga Rausová. Vedoucí školní jídelny je paní Petra Bojanovská.

Školní vzdělávací program nese název "Chytneme se za ruce a objevíme svět". Uplatňujeme v něm moderní výukové metody a formy ve vzdělávání dětí.

Hlavním záměrem naší mateřské školy je, aby dítě na konci předškolního období získalo svému věku přiměřenou fyzickou, psychickou a sociální samostatnost a základy pro další příznivý rozvoj a vzdělávání. Znamená to, že podporujeme a rozvíjíme sebevědomí dětí, sebejistotu a důvěru ve své schopnosti, učíme děti dívat se kolem sebe, naslouchat, prožívat a objevovat, přijímat změny a přizpůsobovat se jim. Učíme je žít mezi ostatními a spolu s nimi komunikovat, nacházet mezi nimi kamarády pro hru, učení i život, být snášenliví a tolerantní k odlišnostem druhých, být schopni uplatnit se a prosadit mezi nimi a vytvářet základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí. Denně obohacujeme program dětí, usnadňujeme jim další životní a vzdělávací cestu a poskytujeme odbornou péči.

Jitka Muchová - vedoucí učitelka
Renata Kaštanová - učitelka

Integrované bloky pro školní rok 2017/18

Mateřská škola Mostiště

1. Mějme se rádi, buďme kamarádi

2. Koulelo se, koulelo…

3. Počasí je na draka

4. Kouzelný čas vánoční

5. Bílá zima

6. Zahrajte nám muzikanti

7. Jak si hraje jaro

8. Naše modrá planeta

9. Dopisy do písku

10. Zrovna třešně zrály

Téma integrovaného bloku

Témata: Kdy je maminka nejkrásnější

Co je krásy na světě

Cílem tohoto bloku je zaměřit se na barevnou kvetoucí přírodu, na mezilidské vztahy v mateřské škole i rodině. Připravujeme se na jarní besídku.

Nabídka činností:

Písničky: Sedmikráska

Čížečku, čížečku

Jarní besídka - písničky o zvířátkách

Básničky: Pampelišky

Hádanky: Jména květin

Pracovní listy: seřaď podle děje

grafomotorika

kytka jedním tahem