Jarní slavnost

Slavnost

16. května nastal ten dlouho očekávaný a pečlivě připravovaný den – uskutečnila se Zahradní slavnost! Pravda, název trochu zavádějící, zvláště když si počasí s námi pohrávalo, od samého rána panoval silný vítr a každou chvíli hrozil i déšť. Nikomu proto vůbec nevadilo konečné rozhodnutí, uspořádat tuto akci přichystanou pro všechny děti a jejich rodinné příslušníky, v budově školy.

Hned na úvod přivítala zvědavé shromáždění Ája, která nešťastně oznámila, že její psí parťák Fík se ztratil! Aby byl nalezen, bylo potřeba plnit úkoly podle obdrženého plánku, vyluštit kvíz a pomoci tak Fíka objevit. Děti se s rodiči nadšeně vydaly na „cestu“ kolem světa, získávaly razítka a snažily se poskládat správně tajenku. Během putování se mohly posilnit v krámku, kde obsluhovaly dvě zdatné domorodkyně, dát si na doplnění energie sladkou palačinku či zmrzlinu, nechat se tetovat nebo zkrášlit malováním na obličej. Na památku si vyrobily vlastnoručně placku s pejskem, vymalovaly si sádrový odlitek a nechaly se zvěčnit ve stylovém fotokoutku. Dost sil jim ubrala i neúnavná havajská tanečnice, která se snažila spolu se svojí malou pomocnicí, naučit všechny nové tanečky.

Veškeré snažení bylo korunováno úspěchem - Fík se našel! Byl vysvobozen pomocí nafouknutých balónků a předán vítězi, který byl nejblíže v tipovací soutěži – a to kolik balónků bude potřeba k jeho vysvobození.

Dle ohlasů malých i velkých účastníků se akce vydařila na výbornou a dokonce byly vzneseny dotazy, kdy bude nějaké pokračování.